Niezwykły urok Zakopanego
Zakopane uznaje się za stolicę polskiego narciarstwa i turystyki. Bez wątpienia jedną z najbardziej znanych atrakcji są zakopiańskie Krupówki. To główna ulica pełna drewnianych restauracji, kawiarni, sklepików oraz galerii sztuki. Na straganach można zakupić miejscowe wyroby rzemieślnicze, m.in. specjalne zakopiańskie buty czy wełniane swetry.
Osoby stawiające na kontakt z naturą z pewnością wybiorą się na szczyt Gubałówki, na który można dotrzeć wyciągiem krzesełkowym lub kolejką linową. Z góry widnieje przepiękna panorama na Tatry. Latem i zimą warto wybrać się także na Kasprowy Wierch. W Górach Kasprowych działają dwa stoki narciarskie dla zaawansowanych narciarzy i snowboardzistów oraz dwa wyciągi krzesełkowe.
Piękne widoki oferuje również Dolina Kościeliska, gdzie można odbyć prosty spacer po również w towarzystwie bardzo małych dzieci. Interesującym i łatwo dostępnym miejscem jest też jezioro Morskie Oko. Za to doświadczeni piechurzy mogą podjąć wyzwanie i wspiąć się na Giewont z Doliny Strążyskiej.
Poza tym popularnym celem turystów jest zjazd specjalnym pontonem ze skoczni narciarskiej Wielka Krokiew, czyli największej zjeżdżalni na świecie.
Mniej oczywiste atrakcje w Zakopanem
W Zakopanem nie brakuje też wielu mniej oczywistych atrakcji turystycznych, takich jak:
- Myszogród – 100 małych, zadbanych myszek umieszczonych w bogato zdobionych, pełnych detali gablotach, w których zobaczymy zwierzątka jeżdżące pociągiem czy żyjące w góralskiej wiosce.
- Papugarnia Egzotyczne Zakopane – papugarnia z patronatem burmistrza. Właściciele stawiają na więź zwierząt i ludzi, a przy tym łączą to z walorami edukacyjnymi.
- Śnieżny Zamek – wykonany ze śniegu zamek pełen ukrytych wnętrz, tuneli i tronów, na których można usiąść.
- Kąpielisko Szymoszkowa – relaks w basenach wypełnionych gorącą, 30-stopniową wodą z odwiertów geotermalnych.